Ilustrowany blog muzyczny
wtorek, 02 kwietnia 2019
Blox, ku smutkowi wielu, zamyka się. Choć okazałem się zdrajcą, nie zrezygnowałem z prowadzenia bloga na tej platformie. Teraz jednak, nim zdecyduję, czy ma sens wejście na platformę Wordpress, zapraszam - jak to czynię od kilku lat, tutaj: blogandroll.natemat.pl
wtorek, 05 lutego 2019

pobrane33

Tylko Fripp mógł wpaść na pomysł pełnoprawnego zatrudnienia w zespole faceta grającego na skrzypcach nie jako instrumencie tworzącym tło, lecz jednym z wiodących. I jeszcze tego perkusjonisty, nie bez kozery pozującego do zdjęcia w piłą w rękach...

wtorek, 22 stycznia 2019

pobrane32

Chłopcy kontra Basia to zespół funkcjonujący chyba nie najgorzej w świadomości słuchaczy, choć zdecydowanie poza mainstreamem. I szkoda, i dobrze.

poniedziałek, 31 grudnia 2018

pobrane31

Może trzeba skłonić się ku opinii, że Kora była wokalistką punkową, w dodatku, zupełnie wbrew tej stylistyce, obdarzoną wspaniałą dykcją?

wtorek, 18 grudnia 2018

pobrane30

Czas trwania utworu kojarzy się nieodparcie z latami 50. i początkami rokendrola. Jednakże sposób podania tego esencjonalnego dania był w 1970 roku inny i wyprzedzający prawie wszystko, co dotąd nagrano.

środa, 05 grudnia 2018

mcca4

 

Wyszedł do nas nie jak gwiazdor, syty i pełen pychy, lecz niczym przyjaciel, stary znajomy, kumpel, niemal brat-łata, który swoimi piosenkami leczy od lat skołatane serca i myśli

środa, 28 listopada 2018

pobrane28

Jeśli nie Dariusz Michalski – to kto miałby targnąć się na takie tomiszcze? Właśnie on, miłośnik rokendrola, naoczny świadek i aktywny uczestnik lwiej części tamtych czasów, badacz zjawiska, a także – jako dziennikarz – postać opiniotwórcza i wywierająca wpływ na losy tej muzyki w Polsce.

środa, 21 listopada 2018

pobrane27

Dawno tyle przyjemności nie sprawiło mi słuchanie tak bezpretensjonalnie skrojonej płyty.

środa, 14 listopada 2018

images4

Jeśli teksty lidera płockiej formacji sytuują się w ścisłej krajowej czołówce nie tylko aktualnych dokonań w tej mierze, to swym niezaangażowaniem politycznym – przy jednocześnie bardzo bystrych i błyskotliwych obserwacjach socjologicznych – nawiązują przede wszystkim do klimatów okołorepublikańskich.

wtorek, 06 listopada 2018

pobrane26

Drugi dzień 4. Śląskich Targów Książki. Podpisana lista obecności na spotkaniach z Rafałem Olbińskim, Ignacym Karpowiczem, autorką książki o Krzysztofie Kieślowskim, Katarzyną Surmiak-Domańską, oraz profesorostwem Lucyną Kirwil i Jerzym Bralczykiem.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 51
Tagi
Kontakt