Ilustrowany blog muzyczny
niedziela, 22 kwietnia 2018

pobrane17

Ta płyta to jeden z dowodów na to, że świat nie cały zwariował, że nie pędzi ciągle jak oszalały do przodu.

niedziela, 15 kwietnia 2018

pobrane16

Nie lubię coverów, nowych wersji starych piosenek. Ale w tym przypadku jest inaczej. Zupełnie inaczej.

środa, 04 kwietnia 2018

stadion

Jako mieszkaniec Śląska do tego obiektu zawsze będę miał stosunek daleki od obojętnego, zwłaszcza że w młodości byłem zapalonym kibicem, natomiast muzyka nawet z łysiejącej głowy nie chce mi wywietrzeć.

środa, 28 marca 2018

pobrane_11

Jeśli ktoś pytałby mnie o najwybitniejszych wokalistów rockowych, Planta wymieniłbym jako pierwszego, a - po chwili krótkiego namysłu - postawił na najwyższym stopniu podium.

środa, 21 marca 2018

pobrane15

Dwóch Islandczyków o posturach drwali, pięciu pięknych chłopców z Litwy, kowboj z Ukrainy oraz Ukrainka i Polka w strojach ludowych – międzynarodowo i kolorowo było wczoraj na dwóch scenach Chorzowskiego Centrum Kultury. W odróżnieniu od „prawdziwego” Festiwalu Eurowizji – kameralnie, bez kamer, za to z przekazem na więcej niż sensownym poziomie wykonawczym.

wtorek, 13 marca 2018

pobrane13

Słucham koncertowych wersji utworów, w większości dobrze mi znanych, z rozrzewnieniem i nostalgią, ale i z potwierdzonym po latach wrażeniem, że mieliśmy i mamy nadal do czynienia z zespołem niepospolitej miary.

wtorek, 06 marca 2018

pobrane_1

Bębniarz Police Stewart Copeland, gitarzysta i wokalista Franka Zappy oraz King Crimson Adrian Belew, basista Level 42 Mark King oraz keyboardzista Vittorio Cosma uśmiechają się do nas ze wszystkich zdjęć umieszczonych na okładce płyty - to świetnie definiuje klimat, jaki panował w studiu w czasie nagrywania krążka.

wtorek, 27 lutego 2018

pobrane12

Warto było czekać. Bardzo warto. A byłbym zawiedziony, rozczarowany, gdyby nie. Gdyby się okazało, że wielka forma z "...Like Clockwork" (2013) oraz "Post Pop Depression" (2016) nagle gdzieś umknęła.

piątek, 16 lutego 2018

pobrane11

Bartek Borówka wyrasta na najbardziej lirycznego wydawcę w naszym kraju. W ostatnim czasie trafiły do moich rąk trzy pięknie wydane przez BORÓWKA MUSIC płyty.

czwartek, 08 lutego 2018
Jeśli zabraknie świetnych Austriaków, zniknie najpewniej forsa sponsorów, zmaleje zainteresowanie mediów i kibiców. Znikać będzie coś, co przyjdzie odbudowywać przez lata, a może nie uda się tego odtworzyć już nigdy.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49
Tagi
Kontakt