Ilustrowany blog muzyczny
sobota, 30 stycznia 2016

motown

Co łączy spółkę autorską Holland - Dozier - Holland, The Birds - kapelę, w której zaczynał karierę późniejszy gitarzysta Rolling Stones, Ronnie Wood, The Who, Motörhead i Pearl Jam? Ano jeden fantastyczny numer: "Leaving Here".

piątek, 22 stycznia 2016

rocknroll

Z całych minionych stuleci zostało mniej partytur niż płyt współcześnie nagranych i dostępnych w pierwszym z brzegu sklepie muzycznym. Czy Beatles, Doors albo Hendrix ważni są tylko - mimo kłopotów ze wzrokiem - dla mniej więcej dwóch pokoleń, czy też będzie się o nich pamiętać (jeśli biała rasa i kultura Zachodu przetrwają) także za kolejnych pięćdziesiąt czy sto lat?

sobota, 16 stycznia 2016

kyks

Żeby tu, nad Wisłą - a ściślej: nad Rawą - być bluesmanem na wzór i podobieństwo czarnych Amerykanów, w odwiecznej opozycji natura - kultura cudownie uosabiać tę pierwszą - to zaiste wyjątkowe.

wtorek, 05 stycznia 2016

who_odds

Jak to się stało, że kwartet nigdy nie zaistniał w szerszej świadomości rockfanów nad Wisłą? The Who przecież byli tam, gdzie działy się wielkie rzeczy - w 1967 roku na Monterey Pop Festival, dwa lata później wystąpili w Woodstock. Wystawili także dwie znaczące rockopery.

Tagi
Kontakt