Ilustrowany blog muzyczny
niedziela, 27 marca 2016

zajac_

Tak trudno o odnalezienie dziecięcej radości ze świąt. Ale przecież czujemy, że powinniśmy coś choć na chwilę w sobie i wokół siebie zmienić.

wtorek, 22 marca 2016

young_storytone

Nietrudno sobie wyobrazić tę muzykę jako soundtrack - ilustrację westernu. Mamy samotnego wilka, takiego Johna Wayne'a, którego sylwetka zaciera się coraz bardziej w ostatnich ujęciach filmu, ginie w tumanach preryjnego kurzu i piasku przechodzących w napisy końcowe.

piątek, 18 marca 2016

jan_skrzek_gb1

Ludzie od zarania dziejów szukali szczęścia. Filozofowie i psychologowie zmagali się ze zdefiniowaniem tego pojęcia. A Skrzek na swej pierwszej płycie w utworze "Granice szczęścia" śpiewa: "Nie w każdej knajpie jest piwo". I zaraz dodaje: "W knajpie podłej jak życie".

wtorek, 15 marca 2016

voo_voo_dw

Cholernie to inteligentne. Wszystko. Jazzowa swoboda grania, Współbrzmienie gitary i saksofonu, oszczędne wokalizy Pospieszalskiego. No i - teksty Waglewskiego, z pewnością jedne z najlepszych nad Wisłą, nie tylko w rockowych kategoriach.

środa, 09 marca 2016

piwowar

17 marca 2015 roku zmarł Sławomir Piwowar, świetny gitarzysta i klawiszowiec, współpracownik m.in. Czesława Niemena, SBB, Grzegorza Ciechowskiego, Kasi Kowalskiej i Urszuli.

sobota, 05 marca 2016
mayall_jenny

Wiele lat temu w Trójkowym "Bielszym odcieniu bluesa" panowie Mann i Chojnacki kończąc prezentację nagrań Johna Mayalla, zaproponowali słuchaczom stworzenie listy dziesięciu najlepszych utworów artysty. Ku chyba nie tylko ich zaskoczeniu na samym szczycie zestawienia pojawiła się "Jenny".

Tagi
Kontakt