Ilustrowany blog muzyczny
środa, 23 października 2013

Dziś będzie inaczej. To nie jest pożegnanie, natomiast z pewnością zmiana. Czy trwała, czy przejściowa, czas pokaże.

blogandroll.natemat.pl

niedziela, 20 października 2013

Weganie czy wegetarianie nie mają tu nic do roboty. Na stół wjeżdża jedenaście pełnokrwistych dań i w dodatku każde w dwóch wariantach do wyboru - z wokalem macierzystym na pierwszej płycie albo gościnnym na drugiej.

czwartek, 17 października 2013

„Dzień dobry! - słyszę tę charakterystycznie wznoszącą się, entuzjastyczną intonację i już wiem, co mnie czeka. - Czy rozmawiam z panem Mariuszem Grygierczyk?

wtorek, 15 października 2013

Po rozpadzie The Nice Keith Emerson przymierzał się do sformowania nowej kapeli, ani chybi - supergrupy. Akces do niej zgłosił sam Jimi Hendrix, ale Emerson odmówił, twierdząc, że nie chce zatrudniać gitarzysty.

niedziela, 13 października 2013

Jak po odwołanym koncercie Erika Claptona w Spodku (bagatela, 1979 rok) długo miałem uraz do tego artysty, tak to, co zrobił Sting z kolegami Policjantami w 2008 roku na Stadionie Śląskim wbiło, zdawało mi się, ostatni gwóźdź do trumny fana.

czwartek, 10 października 2013

Ocean of Noise to twór wymyślony w 2007 roku przez Rafała Konopkę. Nazwa zespołu wzięła się od tytułu utworu Arcade Fire. To w pewnym sensie projekt rodzinny - Rafał odpowiada za stronę muzyczną, a jego żona - graficzną całości.

środa, 09 października 2013

Rok temu jesienią mieliśmy szczególny wysyp klasyki. Teraz może nie jest to tak zmasowany atak, ale nestorzy reprezentujący co najmniej dwa pokolenia znów dają o sobie znać. Buddy Guy, Paul McCartney, Elton John, Sting, Sammy Hagar, Gov't Mule, Pearl Jam. Do tego Kings of Leon, Manic Street Preachers, Arctic Monkeys. Nad Wisłą kobiety: Edyta Bartosiewicz, Anita Lipnicka, Ania Rusowicz. Strach brać się za taką wyliczankę.

poniedziałek, 07 października 2013

W niedzielę literacką nagrodę Nike wręczono Joannie Bator. W ten sposób nie tylko ja otrzymałem kolejny dowód na to, że uroda i talent - doceniony! - nie muszą się wykluczać. Rozstrzyganie kwestii, czy z utalentownym pięknem dobrze żyje się na co dzień, nie do mnie już należy.

sobota, 05 października 2013

Dżem nigdy nie grał słabych koncertów. Powiem więcej: nigdy nie grał niezłych koncertów. Pierwszy raz usłyszałem ten zespół na żywo chyba trzydzieści lat temu, grali dobrze. Potem działo się tak, że byłem świadkiem ich występów co najmniej raz w roku. Widziałem, jak z dobrej kapeli stają się bardzo dobrą. Świetną.

czwartek, 03 października 2013

O rany, czy to pora, by wyciągać najcięższe działa? A może po prostu zawsze jest czas, by po raz enty pochylić się nad arcydziełami? Hey Jude, Stairway To HeavenCygańska rapsodia - moja trójca przenajświętsza. Utwory, w których jest wszystko, co stanowi istotę rocka.

Tagi
Kontakt