Ilustrowany blog muzyczny
czwartek, 29 października 2015

muchy_karma

"Karma Market" to krążek, którym Muchy przebijają się do ścisłej już czołówki rodzimych wykonawców. Ten album powinien stać się tym, czym dla Myslovitz była i jest "Miłość w czasach popkultury".

wtorek, 20 października 2015

ls_street_s

Trudno o gorszą reputację niż ta, którą w połowie lat 70. mieli członkowie Lynyrd Skynyrd. Prasa amerykańska niemal bez przerwy rozpisywała się o skandalach i awanturach z udziałem krewkich muzyków.

sobota, 17 października 2015

barceline

Hiszpania zaczyna prawdziwe życie wtedy, gdy Polacy dawno już zamknięci są w swoich fortecach wyposażonych w lodówki, piloty i komputery. Pieniądze można w Barcelonie wydawać w bardzo długo otwartych sklepach, a przede wszystkim do białego rana w niezliczonych knajpach i knajpkach.

czwartek, 15 października 2015

curly_heads

W piątkowy wieczór w katowickim "Rialcie" Dawid Podsiadło dał ostatni koncert z materiałem, którego podstawę stanowiły utwory z albumu "Comfort And Happiness". Ostatni z towarzyszeniem muzyków, z którymi przez miniony rok grał koncerty w całym kraju.

sobota, 10 października 2015
Różnica między nami była znaczna: bratu, umysłowi zdecydowanie ścisłemu, coś ta szkoła dała, mnie natomiast pogrążyła na całe pięć lat w mętnych matematycznych rejonach usytuowanych między liczbami e (2,71) i π (3,14). Byłem więc - nie pierwszym i nie ostatnim w dziejach edukacji - młodszym, który psuł opinię starszemu rodzeństwu.
poniedziałek, 05 października 2015
Pięknie, zaiste. Jeszcze doba nie minęła, a już karta historii kolejna zdaje się wypełniać gęstym drukiem hymnów pochwalnych. Nowe Wembley. Żeby nie było nieporozumień - też wiele bym dał, by 11 października był dniem narodzin drużyny, a nawet drużyny-gwiazdy, też jeszcze chciałbym na stare lata ogrzać się w blasku polskich sukcesów odnoszonych na piłkarskich stadionach.
piątek, 02 października 2015

more

Czy gdy mówimy "Pink Floyd", zawsze mamy na myśli to samo? Czy wśród znudzonych już ciągłym wynoszeniem zespołu na ołtarze wywołuje to tylko wzruszenie ramion, a wszyscy zagorzali miłośnicy kochają go za to samo?

czwartek, 01 października 2015

yearn

Ta muzyka bez trudu pokonuje przeszkodę nie do przejścia dla słabych płyt - trzeciego, piątego odsłuchania - mianowicie smakuje coraz bardziej. "Yearn" składa się po prostu dziesięć piosenek w większości bardzo szlachetnych i dojrzałych.

Tagi
Kontakt