Ilustrowany blog muzyczny
wtorek, 27 lutego 2018

pobrane12

Warto było czekać. Bardzo warto. A byłbym zawiedziony, rozczarowany, gdyby nie. Gdyby się okazało, że wielka forma z "...Like Clockwork" (2013) oraz "Post Pop Depression" (2016) nagle gdzieś umknęła.

piątek, 16 lutego 2018

pobrane11

Bartek Borówka wyrasta na najbardziej lirycznego wydawcę w naszym kraju. W ostatnim czasie trafiły do moich rąk trzy pięknie wydane przez BORÓWKA MUSIC płyty.

czwartek, 08 lutego 2018
Jeśli zabraknie świetnych Austriaków, zniknie najpewniej forsa sponsorów, zmaleje zainteresowanie mediów i kibiców. Znikać będzie coś, co przyjdzie odbudowywać przez lata, a może nie uda się tego odtworzyć już nigdy.
wtorek, 06 lutego 2018

images2

Za moich czasów – powiedział profesor Ireneusz Opacki - spisy lektur były krótsze – Mickiewicz: wszystko, Słowacki: wszystko, Norwid: wszystko... – Śmiech studentów stał się zdecydowanie bardziej nerwowy. - A na koniec, przed obroną, zdawało się jeszcze egzamin z całej historii literatury polskiej.
środa, 31 stycznia 2018

pobrane10

Ta muzyka wydestylowana w laboratoryjnych, zdawać by się mogło, zimnych warunkach, urzeka wciąż swoim pięknem i niespotykaną w rocku elegancją, a jednocześnie jest pełna życia i energ

wtorek, 23 stycznia 2018

pobrane9

W purple'owskim graniu za dużo jest rutyny, świetnego, ale tylko rzemiosła, perfekcyjnie odrabianych wieczór za wieczorem dawno wyuczonych lekcji.

wtorek, 16 stycznia 2018

pobrane8

Dylan należy do grona tych, co to już nic nie muszą, tych, co dawno już udowodnili, co mieli do udowodnienia. Jemu wolno wszystko – po zdradzieckiej zamianie gitary akustycznej na elektryczną, po nawróceniu się na chrześcijaństwo – dziś, jako prawie siedemdziesięciosześcioletni pan, świata zadziwiać nie ma już zamiaru.

wtorek, 09 stycznia 2018

tymon_poster

Siedmiu panów i dwie panie, kawał warsztatu, duża kultura muzyczna - naprawdę dobrze zorganizowany hałas dopadł zgromadzonych w sobotni wieczór w katowickim Rialcie.

czwartek, 04 stycznia 2018

pobrane7

Każdy chyba ma swojego Młynarskiego, przynajmniej każdy z grona tych z przykurzonymi już trochę peselami. Ale jest to przecież grupa wykraczająca daleko poza jedno pokolenie.

wtorek, 26 grudnia 2017
Słów - które nie ranią, spojrzeń - które leczą, obecności – zupełnie niecodziennej. Nieobecności nie do zapomnienia. Świątecznych serc.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49
Tagi
Kontakt