Ilustrowany blog muzyczny
poniedziałek, 18 grudnia 2017

pobrane6

Waglewskiego wszędzie pełno. Książki Bonowicza i Metza, wywiady w telewizjach i gazetach, jego zdjęcie pojawia się nawet na okładce „Tygodnika Powszechnego”. No, celebryta po prostu. Tyle tylko, że mi to zupełnie nie przeszkadza, zupełnie nie wkurza. Z jednego powodu: bo lubię Pana WW.

poniedziałek, 11 grudnia 2017

mayall

Gdy w pierwszym kawałku Mayall złapał za harmonijkę ustną, można było mieć obawy o jego płuca i serce. Ale gdzie tam! - on doskonale wie, ile może. A może bardzo wiele.

czwartek, 07 grudnia 2017
Pisać teksty piosenek każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej.
poniedziałek, 04 grudnia 2017

pobrane5

Trzynaście piosenek składających się na debiutancki album wyraźnie nawiązywało do amerykańskiej muzyki epoki dzieci-kwiatów.

poniedziałek, 27 listopada 2017

images1

John Wetton, basista i wokalista takich m.in. zespołów, jak King Crimson, United Kingdom, Asia, zmarł na raka 31 stycznia.

poniedziałek, 20 listopada 2017
Nigdy dotąd nie bawiłem się w jakiekolwiek rankingi. Skoro jednak uległem i dałem się namówić kolegom blogerom, by sporządzić osobistą listę płyt 2016 roku, nie będę tego faktu ukrywał, a wręcz czuję wewnętrzny imperatyw, by się ze swoich wyborów choć trochę wytłumaczyć.
poniedziałek, 13 listopada 2017

pobrane1

Mija rok od śmierci Davida Bowiego, bodaj największego kameleona w historii muzyki rockowej. 8 stycznia 2016, na 69 urodziny, ukazał się jego ostatni album – przynajmniej z tych, nad których przygotowaniem sam pracował. Dwa dni później świat obiegła informacja, że zmarł.

wtorek, 07 listopada 2017

pobrane4

- Ile lat nie było prezydenta USA na Kubie? - pyta w rozmowie telefonicznej Mick Jagger. - Nie wiem, chyba jakieś osiemdziesiąt - pada odpowiedź. - I ma przyjechać właśnie teraz, gdy my chcemy zagrać koncert?!

czwartek, 02 listopada 2017

pobrane3

Nie znajduję drugiego męskiego tak seksownego głosu w rocku, tak bardzo uwodzącego, głębokiego, tak urzekająco i jednocześnie zupełnie nieckliwie brzmiącego w nastrojowych balladach.

niedziela, 29 października 2017
Słucham koncertowych wersji utworów, w większości dobrze mi znanych, z rozrzewnieniem i nostalgią, ale i z potwierdzonym po latach wrażeniem, że mieliśmy i mamy nadal do czynienia z zespołem niepospolitej miary.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49
Tagi
Kontakt